Άτυχη η Κόρινθος 2006 έχασε στις καθυστερήσεις του αγωνα από τον ΑΟ Υπάτου-βαθμολογία | Πρωτη news sport

Η Ρόδος στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής ,
στον 6ο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη, όπου με σκορ 1 – 4 «άλωσε» την ουραγό  τοπική ομάδα της ΑΕΚ Ο Γίονδης στο 17΄ανοιξε το σκορ για τους νησιώτες , οι οποίοι με τον Νικολόπουλο στο 33΄ και τον Χατζησάββα στο 52΄,  τριπλασίασαν τα τέρματά τους. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1 – 3 με τον Αρδάμη στο 75’ , για να σημειώσει το τελικό 1 – 4 για την Ρόδο στο 83΄ ο  Ραχήμ
Η ροδίτική ομάδα είναι η επικεφαλής του ομίλου με 13 βαθμούς, +5 περισσότερους, από την Μαρκό και τον ΑΟ Υπάτου που ακλουθούν. ‘Άτυχη η Κόρινθος 2006 έχασε  στη  Θήβα , με 2 – 1  τον ΑΟ Υπάτου, στις καθυστερήσεις του αγώνα. Η ομάδα της Βοιωτίας, ανοιξε το σκορ με πέναλτι στο3΄, με τον ίδιο τρόπο, στο 32΄ ισοφάρισαν οι Κορίνθιοι με τον Ράπτη.. Ακριβώς στο τελος  του αγώνα ο ΑΟ Υπάτου ,επικράτησε…όπως επιβλήθηκε στο Μενίδι και ο Αχαρναϊκός επί της Νέας Αρτάκη Η Μαρκό σε ενδιαφέροντα αγώνα επικράτησε με 1 – 0 επί του  Αιολικού Μυτιλήνης , ενω ο Παλληνικός αναδείχθηκε ισόπαλος 1 – 1 με τον Κιθαιρώνα Καπαρελίου.
Τέλος τα Σπάτα ο Αήττητος έχασε  με 2 – 0 από τον Παναρκαδικό με τέρματα του Τσιώλη (1΄) και του Αντωνόπουλου στις καθηστερήσεις του ημιχρόνου. Η Θύελλα Ραφήνας είχε ρεπό