Σε ένα παιχνίδι μία κατηγορία ο Άρης Κορίνθου νίκησε τον Άρη Τρίπολης 3-4-βίντεο | Πρωτη news sport

Σε ένα παιχνίδι μία κατηγορία ο θεός Άρης
προτίμησε τον Άρη Κορίνθου για να συνεχίσει και του χρόνου να αγωνίζεται στην δεύτερη εθνική κατηγορία .

Σε ένα παιχνίδι όπου η ομάδα της Τρίπολης ήθελε μόνο την νίκη για να ελπίζει στην παραμονή της η ομάδα της Κορίνθου της κατέστρεψε τα όνειρα και την άφησε με την αγωνία των επόμενων αγώνων.
Ο αγώνας από την αρχή ήταν δυνατός δείγμα ότι και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη.
Η ομάδα της Τρίπολης στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν καλύτερη ,ο Άρης Κορίνθου όμως ήταν αυτός που προηγήθηκε στο 10 λεπτό όταν μετά από μπάσιμο από δεξιά και σέντρα της Κακογιάννη η επερχόμενη Βαρσαμή με σουτ έκανε το 0-1 .
Η ομάδα της Τρίπολης δεν το έβαλε κάτω και στο 17 ισοφάρισε με την Κυριακού σε 1-1.
Ο Άρης Κορίνθου όμως με την Ζωή Γαλάνη αφού πέρασε όλη την άμυνα της Τρίπολης στο 30΄ έκανε το 1-2 , για να έρθει στο 35΄ η Λιάπη με ένα σουτ να γράψει το 1-3.
Οι Τριπολιτσιώτισες όμως δεν το έβαλαν κάτω και με ένα απευθείας κόρνερ της Γεωργακοπούλου μείωσε σε 2-3 στο 42΄.
Στο δεύτερο ημίχρονο στο 50΄ η Βέρρα κέρδισε πέναλτι το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει η ίδια αλλά το έστειλε έξω ,για να έρθει στο 58΄ η Κυριακού να ισοφαρίσει σε 3-3.
Το παιχνίδι ξαναπήρε φωτιά και πέντε λεπτά μετά σε ένα μπάσιμο της Βαρσαμή η Καβούρη την ανέτρεψε και ο διαιτητής μετά από υπόδειξη της βοηθού έδειξε για δεύτερη φορά το σημείο του πέναλτι.
Ξανά η Βέρρα στο ίδιο σημείο αλλά αυτή την φορά ευστόχησε γράφοντας το 3-4.
Τα κορίτσια της Τρίπολης δεν είχαν άλλα ψυχικά αποθέματα να γυρίσουν το παιχνίδι και έτσι ο αγώνας τελείωσε με ένα δοκάρι της Βέρρα σε απευθείας κόρνερ στο 94΄ .